همکاری با اکوتیک

مختصری دربارهٔ ما

اکوتیک  فضایی مجازی است برای گرد هم آمدن آن دسته از افرادی که دغدغه‌های زیست محیطی دارند و به این باور رسیده‌اند که برای ایجاد تغییر مثبت در وضعیت موجود، باید با تکیه بر بهترین دانش و امکانات موجود دست به عمل زد. به باور ما، با وجود اینکه بحران‌های زیست محیطی پیچیدگی‌های بسیاری دارند و حل آنها نیازمند دانش، اقدام و تعهد به تغییر در سطح کلان است، انتخاب‌ها و اعمال ما به عنوان افراد یک جامعه، هرقدر کوچک یا بزرگ، می‌تواند در حد خود تاثیرگذار و مفید باشد و در صورت ادامه و تقویت، تغییرات در سطح کلان را نیز تسهیل کند.

به باور ما، تمرین در این راه و انجام همین تغییرات کوچک فردی می‌تواند برای ‌حل بحران‌های زیست‌ محیطی به افراد انگیزه‌ٔ کسب دانش، اقدام عملی و آموختن از تجربه‌هایشان را ‌بدهد. همچنین، با بیشتر شدن و قوت گرفتن نیاز به کالا و خدمات زیست‌محیطی در جامعه، می‌توان امید داشت که در طول زمان راه‌کارها، خدمات و محصولاتی خلق و تولید شوند که در حین برطرف کردن نیاز انسان‌ها، آسیب کمتری به زمین و حیات در زمین وارد شود.

از این منظر، دانش، بینش و تجربیات تک ‌تک افرادی که تلاش می‌کنند تا سبکی سبزتر از زیست در این سیاره‌ را تجربه کنند برای اکوتیک ارزشمند و محترم است و یکی از مهم‌ترین اهداف سایت، ایجاد فضایی است که چنین تجربیات و اندیشه‌هایی ثبت و جمع‌ آوری شوند و در اختیار افراد بیشتری قرار گیرند.

همکاری با سایت

در صورتی که شما هم علاقه‌مند موضوعات زیست‌ محیطی هستید و چنین دغدغه‌هایی دارید و تلاش می‌کنید تغییراتی را در دانش و روش‌های خودتان ایجاد کنید تا سبزتر زندگی کنید، از شما دعوت می‌کنیم تا از طریق این سایت دغدغه‌ها، تجربیات و راه‌کارهای خودتان را ثبت کنید و با افراد بیشتری در میان بگذارید.

با توجه به ساختار سایت اکوتیک، در حال حاضر نحوه‌ٔ همکاری با آن را می‌توان به دو شاخه‌ٔ اصلی تفکیک کرد:

همکاری در شناسایی یا تولید محصولات

اگر شما کالایی را می‌شناسید یا تولید می‌کنید که با معیار‌های تعریف شده در این سایت همخوانی دارد‌، می‌توانید برای معرفی یا فروش آن از طریق فروشگاه آنلان اکوتیک اقدام کنید؛ چنین محصولی ممکن است در کارخانه و به صورت انبوه تولید شده باشد و یا تک کالایی دست‌ساز باشد حاصل خلاقیت، مهارت و هنر یک فرد. از نظر اکوتیک هر کدام از این محصولات ارزش کالایی و همچنین ارزش آموزشی خود را دارند و می‌توانند از منظر محافظت از محیط زیست، به عنوان گزینه‌‌ای مناسب‌تر از دیگر کالاهای موجود در بازار، در این سایت ارائه شوند. به باور ما، ارزش بسیاری از چنین کالاهایی نه تنها محدود به استفاده از خود آنها، که در ارتباط با نوع نگاه و تجربه‌ای است که در فرآیند تولید یا خلق آنها دخیل بوده و می‌تواند برای دیگران آموزنده و الهام بخش باشد. از این بابت، کالاهای ارائه شده در این سایت هم نوعی «ایده» به حساب می‌آیند.

 همکاری در تهیه‌ٔ مطالب وبلاگ

وبلاگ اکوتیک مکانی است برای ثبت دغدغه‌ها، پرسش‌ها و تجربیات موفق و ناموفق ما در راهی که می‌رویم‌– ‌راه رسیدن به سبکی سبزتر و پایدارتر از زیستن  در زمین. شما می‌توانید با ارسال مطلب برای وبلاگ در ثبت، شکل‌گیری و تقویت بدنه‌ای از اطلاعات و تجربیات سبز سهیم شوید. از این طریق شما می‌توانید برای مخاطبان وبلاگ از تجربیات، مهارت‌ها، دیدگاه‌ها و اندیشه‌های خود بگویید و با خواندن نظرات و پیشنهاد‌ات سایر کاربران، دانش و بینش خودتان در آن موضع خاص را بپرورانید؛ حتی اگر فکر می‌کنید «دست به نوشتنتان» چندان خوب نیست، باز هم با ما تماس بگیرید تا راهی برای مکتوب شدن و ارائه‌ٔ تجربه‌هایتان در اکوتیک پیدا کنیم.

و البته در صورتی که علاقه‌مند به همکاری با سایت هستید، اما در دو بخش ذکر شده این امکان را فراهم نمی‌بینید، با ما تماس بگیرید تا با توجه به تجربیات، امکانات و علاقه‌مندی‌هایتان به زمینه‌ای مناسب برای همکاری برسیم.

برای آغاز این گفتگو  و آشنایی، از طریق این فرم برای ما پیام بدهید یا به آدرس  info@ecotick.ir  ایمیلی با موضوع «همکاری با سایت» ارسال کنید؛ ما مشتاقانه منتظر شماییم! 

 

در شبکه های اجتماعی با ما همراه باشید
نام کاربری:
رمز عبور: