شرایط و قوانین اکوتیک

شرایط و قوانین عمومی سایت اکوتیک
 

 • سایت اکوتیک، که تنها با آدرس www.ecotick.ir  شناخته می‌شود، منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده اداره می‌شود. کلیه‌ٔ محصولات ارائه شده در فروشگاه آنلاین اکوتیک نیز برحسب نیاز دارای مجوز‌های لازم هستند. هر گونه تغییری در خدمات، قوانین و شرایط استفاده از سایت اکوتیک در همین صفحه اعلام و به روز رسانی می‌شود.
   
 • عضویت در سایت اکوتیک به معنی پذیرش قوانین و شرایط استفاده از آن است. کلیهٔ کاربران موظف به رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین مرتبط با کاربران هستند. تداوم استفادهٔ کاربران از خدمات سایت اکوتیک به منزله‌ٔ قبول هرگونه تغییرات در قوانین و شرایط استفاده از اکوتیک است.
   
 • برای خرید‌هایی که بدون عضویت در سایت انجام می‌شوند، ثبت نهایی سفارش از جانب سفارش‌دهنده به منزله‌ٔ قبول کلیه‌ٔ قوانین و شرایط اکوتیک است.
   
 • سایت اکوتیک به حریم شخصی و اطلاعات خصوصی کاربرانش احترام گذاشته و  متعهد است حداکثر تلاش خود را جهت حفاظت از این اطلاعات و حریم شخصی کاربران به کار ببندد.
   
 • کلیه‌ٔ محتوای ارائه شده در فروشگاه اینترنتی اکوتیک و وبلاگ اکوتیک اعم از تصاویر، متن و گرافیک متعلق به سایت اکوتیک است و استفاده از این محتوا تنها با کسب اجازه از سایت و تحت شرایط مورد قبول سایت است. هرگونه کپی‌برداری، بازنشر و استفاده از محتوای وبلاگ اکوتیک بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای اکوتیک محفوظ می‌دارد.
 • در  بخش‌های گوناگون سایت اکوتیک ممکن است در راستای اطلاع‌رسانی به کاربران لینک‌هایی به سایت‌های دیگر موجود باشد. اکوتیک هیچ مسئولیتی در قبال محتویات این سایت‌ها و سایر لینک‌های مندرج در این سایت‌ها ندارد. همچنین وجود این لینک‌ها در سایت‌ اکوتیک به معنی تایید محتوای آنها و یا ارتباط سایت اکوتیک با گردانندگان این سایت‌ها نیست.
   
 • اطلاعات،‌ تجربیات و راه‌کارهای ارائه شده در فروشگاه آنلاین و وبلاگ اکوتیک (شامل و نه محدود به متن، تصویر، گرافیک، نظرات کاربران و سایر اطلاعاتی که از سایت‌ها و منابع دیگر نقل می‌شوند) تنها جنبه‌ٔ اطلاع‌رسانی دارند و تجربه‌ یا اطلاعات شخصی افراد یا گروه‌ها هستند. به کارگیری این اطلاعات توسط مخاطبین سایت و هرگونه عواقب احتمالی ناشی از استفاده از محتوای سایت، هیچ گونه مسئولیتی برای سایت اکوتیک، کاربران آن و اشخاص و گروه‌هایی که اسم و مشخصات آنها در سایت اکوتیک ذکر می‌شود ایجاد نمی‌کند.
   

شرایط و قوانین مربوط به کاربران

 • افراد با عضویت در سایت، به عنوان کاربر یا مشتری اکوتیک شناخته می‌شوند.
   
 • با عضویت در سایت اکوتیک، کاربران به سایت اجازه می‌دهند برای ارائه‌ٔ خدماتش از طریق ارسال ایمیل، ارسال پیامک یا ارتباط تلفنی با آنها تماس برقرار کند.
   
 • عضویت در خبرنامه به اختیار کاربر است و در صورت عدم علاقه به دریافت خبرنامه یا سایر اخبار سایت، کاربر می‌تواند در زمان ثبت نام گزینه‌ٔ عضویت در خبرنامه را غیرفعال کند.
   
 • پس از ثبت نام  انصراف کاربر از دریافت خبرنامه با ارسال درخواست کاربر از طریق فرم تماس با ما امکان پذیر است.
   
 • کاربران نسبت به حفظ  و محرمانه بودن حساب و رمز عبور  خود مسئولند و مسئولیت تمامی فعالیت‌هایی که تحت حساب کاربری آنها انجام می‌شود را بر عهده دارند.
   
 • در هر قسمت از سایت که امکان درج نظر توسط کاربر وجود داشته باشد، لازم است کاربران نظرات خود را منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و اصول و قوانین سایت اکوتیک ابراز دارند. در صورت عدم رعایت این قوانین، اکوتیک حق عدم نمایش نظرات را برای خود محفوظ  می‌دارد. همچنین نظرات ثبت شده‌ٔ کاربران، منطبق با سلیقه، دانش و تجربیات آنان است و به معنی تایید این نظرات از جانب اکوتیک نیست و  از این بابت هیچ‌گونه مسئولیتی برای سایت اکوتیک ایجاد نمی‌کند.
   

شرایط و قوانین مربوط به خرید کالا از فروشگاه اینترنتی اکوتیک
 

 • فروشگاه اینترنتی اکوتیک به هدف جمع‌آوری و ارائه محصولاتی راه‌اندازی شده که در فرآیند تولید آنها به نسبت  فرآیند‌های عرف و معمول و  به درجات گوناگون، معیار‌های زیست‌محیطی از جانب تولید‌کنندگان آن مد نظر قرار گرفته شده باشد. سایت اکوتیک  همواره حداکثر توان خود را به کار می‌بندد تا تعاریف و اطلاعات صحیح و شفافی درباره‌ٔ معیار‌ها زیست‌محیطی و مشخصات  محصولات و خدمات ارائه شده در سایت به کاربران و خریداران ارائه دهد. با این وجود تایید و تشخیص نهایی و قطعی هماهنگی هر کالا با معیار‌های عرف محصولات زیست‌محیطی از عهده‌ و مسئولیت‌های اکوتیک خارج است و این سایت هیچ مسئولیتی بابت نقصان در اطلاعات ارائه شده از جانب تولید‌کنندگان یا تامین‌کنندگان کالاهای ارائه شده در سایت و یا خسار‌ت‌های احتمالی ناشی از استفاده از این اطلاعات و کالاها بر عهده ندارد.
   
 • قیمت کلیه‌ٔ محصولات ارائه شده در فروشگاه آنلاین اکوتیک شامل مالیات بر ارزش افزوده است و مبلغ جداگانه‌ای بابت مالیات و عوارض توسط خریدار پرداخت نمی‌شود. 
   
 • قیمت کالاهای ارائه شده در اکوتیک مطابق با قیمت‌های خرده‌فروشی است و اغلب توسط تولید‌کننده و یا تامین‌کننده قیمت‌گذاری شده است؛ با این وجود سایت اکوتیک در قیمت‌گذاری نهایی محصول، اصول مشتری‌مداری و مشخصات و قیمت کالاهای مشابه در بازار را مدنظر قرار می‌دهد.
   
 • برخی از کالاهای ارائه شده در سایت به صورت دست‌ساز تهیه شده‌اند و از این منظر ممکن است دو کالای مشابه تفاوت‌هایی با هم داشته باشند. همچنین ممکن است تنها یک نمونه از برخی از کالاها موجود باشد و در چنین شرایطی سایت تعهدی برای تامین موجودی آن کالا بر عهده‌ ندارد.
   
 • مسئولیت درج مشخصات صحیح گیرنده‌ٔ کالا در فرآیند خرید برعهده‌ٔ خریدار است . اکوتیک تلاش می‌کند تا پیش از ارسال کالا برای خریدار، هماهنگی‌ها جهت تصدیق درستی اطلاعات ارائه شده توسط خریدار انجام شود. با این وجود در صورت بروز هرگونه ایراد یا وارد آمدن خسارات احتمالی ناشی از درج مشخصات ناکافی یا نادرست در فرم مشخصات فردی، مسئولیتی بر عهده اکوتیک نیست.
   

شرایط و قوانین مربوط به پشتیبانی فروشگاه اینترنتی اکوتیک
 

 • انصراف از سفارش ثبت شده تنها در ارتباط با کالاهای موجود در سایت که نیاز به سفارش و ساخت کالا به خواست مشتری ندارند باید در اسرع وقت و پیش از ارسال کالا به خریدار از طریق تماس با پشتیبانی و همچنین ثبت انصراف از طریق فرم تماس با ما انجام  شود؛ انصراف از خرید پیش از ارسال کالاهای موجود در سایت هیچ هزینه‌ای برای خریدار در بر نخواهد داشت. 
   
 • انصراف از خرید کالاهای سفارشی از جانب مشتری، تا چهل و هشت ساعت پس از انجام پیش‌پرداخت توسط مشتری امکان‌پذیر است. پس از این زمان، مشتری ملزم به تامین ضرر و زیان احتمالی برای سایت اکوتیک و  یا تولیدکنندهٔ کالای سفارشی به دلیل انصراف از سفارش، از منبع پیش‌پرداخت انجام شده می‌باشد. در چنین مواردی با رعایت اصول مشتری‌مداری، تشخیص و تصمیم پیرامون صدق و میزان ضرر و زیان تولید‌کنندهٔ کالا بر عهده‌ٔ سایت اکوتیک است.
   
 • اکوتیک ملزم است به عنوان رابط میان خریدار و تولید‌کنندهٔ کالای سفارشی، در پی‌گیری انجام سفارش و اطلاع رسانی به مشتری درمورد هرگونه تاخیر یا تغییر در شرایط و موعد تولید و ارسال اقدام نماید.
   
 • خریدار می‌تواند ظرف مدت ۷ روز پس از دریافت کالا و تنها به شرط عدم استفاده از کالا، از خرید خود انصراف دهد – لازم به ذکر است این امکان تنها در ارتباط با کالاهای موجود در سایت که نیاز به سفارش و ساخت کالا به خواست مشتری ندارند وجود دارد. کالا باید در شرایط دریافت و عدم استفاده، بدون باز شدن جعبه یا بسته‌بندی اصلی کالا، پس از هماهنگی با بخش پشتیبانی مرجوع شود. پس از دریافت کالا و بررسی و تایید سلامت و عدم استفاده از کالا توسط مشتری، مبلغ پرداخت شده به سایت به حساب خریدار واریز می‌گردد. امکان مرجوعی اقلام خریداری شده برای کالاهای مصرفی و همچنین گروه‌های اسباب بازی و کتاب وجود ندارد. هزینهٔ برگرداندن کالای مرجوعی برعهده‌ٔ خریدار است.
   
 • اکوتیک همواره آنچه در توان دارد برای ارائهٔ کالای بدونق نقص و با کیفیت برای خریداران به انجام می‌رساند. با این وجود در صورت وجود عیب یا نقص در کالای دریافت شده، خریدار می‌تواند حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا جهت اعلام موضوع با پشتیبانی تماس بگیرد. در صورت تایید نقص کالا از جانب اکوتیک، وجه پرداخت شده توسط مشتری ظرف مدت سه روز پس از دریافت کالا توسط اکوتیک به حساب مشتری برگردانده خواهد شد. در چنین مواردی هزینهٔ بازگشت کالا بر عهدهٔ اکوتیک است.

قوه‌ٔ قهریه 

 • تمامی قوانین و شرایط مندرج در این صفحه تنها در شرایط عادی قابل اجراست و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، هیچ مسئولیتی بر عهده‌ٔ سایت اکوتیک نیست.

معیار‌های اکوتیک برای مناسب دانستن کالا از منظر  زیست محیطی: 

محصول باید حداقل سه مورد از موارد زیر را دارا باشد:


۱ - در فرآیند تولید محصول، به نسبت فرآیند تولید محصولات مشابه، انرژی، آب و ماده‌ٔ کمتری استفاده شده باشد.
۲ - در فرآیند تولید محصول، به نسبت فرآیند تولید محصولات مشابه، پسماند کمتری تولید شده باشد (شامل و نه محدود به: گازهای گلخانه‌ای، گازهای مسموم، فاضلاب، پسماند غیرقابل بازیافت و ...).
۳ - بسته‌بندی محصول نهایی در حداقل، قابل استفادهٔ مجدد و یا قابل بازیافت باشد.
۴ - مواد مورد استفاده در تولید محصول از منابع بازیافتی تامین شده باشد.
۵ - محصول نوآورانه باشد و به هدف تامین نیازی‌های اساسی با رعایت معیار‌های زیست‌‌محیطی تولید شده باشد.
 ۶ - محصول نهایی یک بار مصرف نباشد و کیفیت و ماندگاری بالاتری نسبت به محصولات مشابه داشته باشد.
۷ - محصول نهایی پس از مصرف قابل استفاده به شکلی دیگر یا قابل بازیافت باشد یا به پسماند زیان‌آور برای طبیعت و موجودات زنده تبدیل نشود.

 

علاوه بر این، کلیه‌ٔ محصولات ارائه شده در اکوتیک لازم است مشخصات زیر را دارا باشند:

- در فرآیند تولیدشان  از کار اجباری و  کار کودکان (افراد زیر هجده سال) استفاده نشده باشد.
 - حقوق و مزایای کارگران دخیل در فرآیند تولید طبق قانون کار رعایت شده باشد و رضایت‌مندی کارگران از محیط و شرایط کار تامین شده باشد.

 - در فرآیند تولید محصول به منابع و محیط‌های طبیعی آسیب وارد نشده باشد.
 - در فرآیند تولید محصول بهبودی، حق حیات و سلامت سایر جانداران پایمال نگشته یا در خطر قرار نگرفته باشد.

در شبکه های اجتماعی با ما همراه باشید
نام کاربری:
رمز عبور: